ماهی ندهیم ، ماهیگیری بیاموزیم. آرمان ما این است که همه به شایستگی خود برسند. آموزش فراگیر، بهترین راه مبارزه با فقر است.

حامیان و یاوران ما

بزرگترین سرمایه موسسه داوطلبان هستند. نیروهاي داوطلب با مشارکت در امور اجرایی، موسسه را در دستیابی به اهداف یاري می‌کنند .آنها مسئولیت انجام کارهاي مرتبط با موسسه را بدون دریافت هیچگونه وجهی به‌عهده می‌گیرند. در حقیقت داوطلبان گران‌ترین دارائی خود یعنی وقت و عمر خود را به سازمان هدیه می‌دهند و با اینکار نه‌تنها هویت و اعتبار اجتماعی آن را تامین می‌کنند‌، بلکه موسسه را از استخدام نیروي موظف بی‌نیاز می‌کنند. اغلب نیروهاي داوطلب علاوه بر مشارکت در امور اجرائی‌، موسسه را از نظر مالی پشتیبانی می‌کنند. موسسه رشد روز‌افزون خود را مدیون رشد کمی و کیفی نیرو‌هاي داوطلب است و آموزش نیروي انسانی داوطلب از اصول اساسی توسعه ظرفیت سازمان می‌باشد. نیروهاي داوطلب پس از تکمیل پرسشنامه و مصاحبه حضوري بر اساس تخصص و توان در واحدهاي مختلف ساماندهی می‌شوند. تعداد افرادي که بطور مستمر و پیوسته در مسئولیت‌هاي اجرایی مرتبط با موسسه همکاري می‌کنند هم‌اکنون 56 نفر می‌باشد .
Image
طرح ترویج کاهش مصرف کاغذ
با توجه به اینکه مأموریت مؤسسه خیریه روزبه اهدافی است که در اساسنامه مؤسسه ذکر شده است ولی همه ی ما می دانیم که وظیفه مراقبت از محیط زیست به فرد یا گروه خاصی واگذار نشده است و با توجه به خطرات ناشی از افزایش آلودگی های محیط زیستی، تولید بی رویه ی زباله، خصوصاً زباله های خشک و قابل بازیافت و خطر نابودی جنگل ها، همه در مقابل حفظ محیط زیست مسئول هستند و ما نیز خود را از این قاعده مستثنی نمی دانیم، چرا که باور داریم اولین قشری که از آلودگی محیط زیست آسیب خواهند دید کودکان و افراد کم درآمد و آسیب پذیر جامعه هستند.
برهمین اساس مدیران مؤسسه تصمیم گرفتند تا بخشی از ظرفیت های داوطلبین مؤسسه خیریه روزبه را به این موضوع اختصاص دهند و کمیته ای تشکیل شد که در مدت کوتاهی توانست داوطلبان بسیاری را از میان گروههای مختلف مردم بخصوص جوانان جذب کند.
هدف از تشکیل این کمیته آموزش، اطلاع رسانی وآگاه سازی مردم به اهمیت محیط زیست، اصلاح رفتارهای محیط زیستی و ایجاد عادت های خوب و پسندیده ی اجتماعی است.
اولین گام ما آموزش و آگاه سازی با محوریت آموزش کاهش مصرف کاغذ و جمع آوری کاغذ قابل بازیافت در میان کودکان است. در این برنامه کودکان و دانش آموزان با فرآیند تولید کاغذ از درختان جنگلی آشنا و پس از آن مزایای استفاده صحیح از کاغذ به آنها آموزش داده میشود. کودکان با برنامه های متنوع در مسابقات مربوط به محیط زیست شرکت می کنند و جایزه میگیرند و بدین ترتیب خود را بخشی از چرخه ی حفاظت از محیط زیست قلمداد می کنند. ایجاد حس مسئولیت نسبت به محیط زیست و توجه به این نکته که کودکان امروز، سازندگان جامعه ی فردا هستند می تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست داشته باشد.
اما فعالیت های خیریه ی روزبه به همین جا ختم نمی شود. ما باور داریم که همه می توانیم حامی محیط زیست باشیم. به همین منظور آموزش های مختلف حمایت از محیط زیست در دانشگاهها و سازمانهای دولتی بصورت کارگاههای آموزش کاهش مصرف کاغذ و بازیافت آن انجام می گیرد. برگزاری برنامه های مختلف در دانشگاه های شهر زنجان و مطرح کردن دغدغه های محیط زیستی نشان داده که گاه با کوچکترین تلنگر می توان نتایج قابل قبولی دریافت کرد و جمع مشتاقان به حمایت از محیط زیست را گسترش داد. پخش فیلم های آموزشی مرتبط با محیط زیست نیز جزو این برنامه هاست. تاکنون بیش از دو هزارنفر دانش آموز ابتدایی و مهدكودك و تعداد زيادي از کارکنان دانشگاهها و پرسنل ادارات مختلف شهر تحت آموزش های کاربردی این پروژه قرار گرفته اند .چشم انداز گروه این است که تا پایان سال ٩٦ بيش از ٥٠هزار دانش آموز زنجاني تحت پوشش آموزشهای محیط زیستی این موسسه قرار گیرند. موسسه خیریه روزبه تصمیم دارد تا در آینده ی پیش رو علاوه بر كاغذ ، پلاستيك و ضايعات الكترونيكي را نیز جمع آوري کرده و در فرآیند چرخه ی بازیافت قرار دهد.
اما آنچه که به این طرح رنگ و بوی دیگری داده و آن را نسبت به سایر فعالیت های محیط زیستی که از سوی دیگر نهادها اجرا می شود متمایز ساخته، اختصاص تمامی درآمد حاصله به اهداف خیریه و انسان دوستانه است. همزمان در بخش جمع آوری کاغذ قابل بازیافت نوجوانان و جوانان عضو خانواده های مددجوی تحت پوشش موسسه ضمن جمع آوری کاغذ علاوه بر دریافت حقوق و مزایای متناسب، تحت پوشش سایر خدمات موسسه خیریه روزبه مانند استفاده از کلاسهای کمک درسی و تأمین لوازم تحصیل رایگان قرار میگیرند. از زمان شروع اجرای طرح تا به امروز علاوه بر جمع آوری بيش از ١2٠ تن کاغذ که قرار بود دور ریخته شود، از محل فروش این کاغذ ها به کارخانه های خمیر سازی کاغذ، درآمد قابل توجهی به نفع اهداف موسسه ایجاد شده است. این درآمد صرف آموزش گروههای مختلف اجتماعی و سایر هزینه های جمع آوری کاغذ و تأمین کمک هزینه ی تحصیلی کودکان و جوانان مددجو می شود. پیش بینی ما این است که در صورت حمایت های لازم و افزیش توان لجستیکی و نیروی انسانی امکان جمع آوری ماهیانه 100تن کاغذ وجود دارد که در آن صورت ماهیانه ٣٠ ميليون تومان درآمد ایجاد میشود و امکان ایجاد شغل برای 30 نفر از جوانان جویای کار و نیازمند حمایت وجود دارد.
دیگر یاوران ما:
• پزشکان‌، روانپزشکان‌، متخصصین‌، حقوقدانان‌، مهندسین و .... هستند.
• ارائه‌کنندگان طرح‌ها و ایده‌هاي بدیع براي پیشبرد اهداف موسسه هستند.
• کسانی هستندکه با پرداخت حق عضویت ماهانه ، هزینه‌هاي جاري موسسه را تامین می‌نمایند.
• پشتیبان تحصیل یکی از فرزندان مددجوي موسسه هستند.
• افرادي هستند که با اهداي لوازم منزل و سایر ملزومات مصرفی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هاي جاري می‌شوند.
• تهیه‌کنندگان جهیزیه نوعروسان مددجوي موسسه هستند.
• افرادي هستند که با اهداء هزینه ولیمه حج یا سایر مهمانی‌هاي خود‌، ضمن حذف تشریفات
• زائد و فرهنگ‌سازي به موسسه یاري می‌رسانند.
• کسانی هستند که با خرید محصولات و استفاده از خدمات به توسعه بازار محصولات و خدمات کمک می‌کنند .
• تامین کنندگان هزینه‌هاي توسعه و تجهیز موسسه هستند

برخی از حامیان ما

شرکت شماره 1

تولید کننده

شرکت شماره 2

تولید کننده

شرکت شماره3

تولید کننده

جستجو

33785657,33771037 (024)
شما هم سهمی در کمک به روزبه داشته باشید
کمک به روزبه
سفارش استند ترحیم
کاربرگ سفارش استند
گفتگو با روزبه
تکمیل کاربرگ
# 17*7*733*
برای ساخت آینده ای بهتر برای نیازمندان به ما بپیوندید
کاربرگ همیاری

خط مشی موسسه خیریه استاد روزبه

آخرین اخبار و رویداد ها

جلسه‌ای در تاریخ پنجشنبه 08/11 /1402 در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان تشکیل شد. هدف از این گردهمایی تجلیل و قدردانی از همیاران محترم مؤسسه خیریه روزبه بود که در واحد آموزشی،پرورشی و فرهنگی فعالیت دارند. 

در این جلسه گزارشی از عملکرد واحد فرهنگی روزبه بیان شد و همیاران نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با بهبود عملکرد مؤسسه عنوان نمودند. در ادامه جلسه سرکار خانم دکتر جمالی و جناب آقای دکتر زمانی هم سخنرانی کرده و مراتب تشکر و قدردانی خود را ابراز نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
#موسسه_خیریه_استاد_روزبه
#مهارت_آموزی_توانمند_سازی
#زنان_سرپرست_خانوار
 
 
 
 
Read more...
اتمام عملیات ساخت ایستگاه تقلیل فشار گاز (تزریق گاز)
 
 پروژه پردیس موسسه خیریه روزبه
 
 
#موسسه_خیریه_استاد_روزبه 
#مهارت_آموزی_توانمند_سازی 
#زنان_سرپرست_خانوار
Read more...

حضور کمیته نظارت و ارزیابی تشکل‌های غیر دولتی

 

(نمایندگان استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، اداره امور مالیاتی) - موسسه خیریه روزبه

 
 
 
 
 
#موسسه_خیریه_استاد_روزبه 
#مهارت_آموزی_توانمند_سازی 
#زنان_سرپرست_خانوار 
 
Read more...

 

بازدید سرکار خانم مداح
نماینده بنیاد کارآفرینی سپهر (خراسان جنوبی) 

 

 

#موسسه_خیریه_استاد_روزبه
#مهارت_آموزی_توانمند_سازی
#زنان_سرپرست_خانوار

Read more...

 

گزارش تصویری اختتامیه اولین رویداد مشترک استارت آپ موسسه خیریه استاد روزبه و مرکز پارک علم و فناوری استان زنجان (هم آفرین)#موسسه_خیریه_استاد_روزبه
#مهارت_آموزی_توانمند_سازی
#زنان_سرپرست_خانوارRead more...
جلسه ای در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری جهت قدردانی از همیاران مؤسسه خیریه روزبه
November 22, 2023
اتمام عملیات ساخت ایستگاه تقلیل فشار گاز (تزریق گاز)
November 04, 2023
حضور کمیته نظارت و ارزیابی تشکل‌های غیر دولتی
November 04, 2023
بازدید سرکار خانم مداح نماینده بنیاد کارآفرینی سپهر (خراسان جنوبی)
October 02, 2023
گزارش تصویری اختتامیه (هم آفرین)
September 27, 2023
Image
ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺧﯿﺮﯾﻪ اﺳﺘﺎد روزﺑﻪ زﻧﺠﺎن ﻣﻮﺳﺴﻪ اي ﻏﯿﺮ دوﻟﺘﯽ ، ﻏﯿﺮ اﻧﺘﻔﺎﻋﯽ و ﻏﯿﺮ ﺳﯿﺎﺳﯽ می باشد

آدرس

زنجان ، خيابان خرمشهر -روبروی اداره دارایی- خيابان وحی

تلفن

33785657,33771037 (024)

تلفن

33785657,33771037 (024)

واتساپ

09213923618

دسترسی راحت‌تر به

واحدها

واحد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی

انصاریه- بوستان هفتم- پلاک 587- طبقه سوم-33787718(024)

واحد مددکاری

انصاریه- بوستان هفتم- پلاک 587- طبقه سوم33787718-(024)

ما در شبکه های اجتماعی

logo-samandehi

شماره حساب

بانک ملت - شماره حساب: 1900013086
بانک تجارت - شماره حساب: 1704082351
بانک پارسیان - شماره حساب: 20100054323605