ماهی ندهیم ، ماهیگیری بیاموزیم. آرمان ما این است که همه به شایستگی خود برسند. آموزش فراگیر، بهترین راه مبارزه با فقر است.
سه شنبه, 18 آبان 1400 10:57

هفته جهانی کارآفرین

هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر سال در بازه زمانی 8 تا 14 نوامبر برابر با 17 آبان تا23 آبان برگزار می‌شود.کارآفرینی اجتماعی و کارآفرینی اقتصادی رابطه تنگاتنگی باهم دارند.

کارآفرینی اجتماعی هم مثل کارآفرینی اقتصادی مبنی بر نوآوری، مسئولیت‌پذیری، مخاطره پذیری و استفاده از فرصتهایی است که فراتر از منابع در دسترس هستند.
کارآفرینی اجتماعی به موازات راه اندازی کسب و کار جدید یا تولید محصول یا خدمتی نو یا ایجاد ساختار جدید و ارزش آفرینی راه حل خلاقانه ای را برای حل مشکل اجتماعی یا پاسخگویی به یک نیاز اساسی اجتماعی ارائه میدهد و تغییرات ارزشمند اجتماعی ایجاد میکند. به عبارت دیگر حاصل کارآفرینی اجتماعی ایجاد ارزش افزوده اجتماعی برقراری فضای همکاری اجتماعی و افزایش سرمایه اجتماعی است.
سن کارآفرین اقتصادی به سرمایه گذار برمیگردد.
سن کارآفرین اجتماعی به عموم مردم برمیگردد.منافع اجتماعی ، زیست محیطی و درنهایت مالی انگیزه کارآفرین اجتماعی است.
سرمایه کارآفرین اجتماعی مشارکت مردم است. هر اندازه مشارکت مردم بیشتر جلب سن سرمایه کارآفرین اجتماعی رشد بیشتری خواهد داشت.هدف کارآفرینی اجتماعی مقابله با آسیبهایی است که میتوانند بقای جامعه را تهدید کنند. و هزینه اجتماعی را افزایش دهند. کانونهای سرمایه گذاری اجتماعی که بوسیله کارآفرینان اجتماعی ایجاد میشوند روند توسعه پایدار را تقویت میکنند.پس کارآفرینان اجتماعی در یک فرآیند مستمر نوآوری حضور دارند و به معنای واقعی کلمه نقش عامل تغییر و رشد را ایفا میکنند.
با این تفاوت که موفقیت کارآفرینان اجتماعی تا زمانی که تغییرات مورد نظرشان را در کل جامعه مشاهده نکنند متوقف نمیشوند.
در فرآیند کارآفرینی اجتماعی هر تغییری مبنای نوآوری و تغییر بعدی قرار میگیرد.
امروزه نهادهای مردمی با ماهیت کارآفرینی اجتماعی از مرحله امدادرسانی صرف و تامین نیازهای مقطعی عبور کرده‌اند و با ارزیابی علمی عملکرد، اثربخشی روشهای مختلف فقرزدایی را مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که نباید انتظار داشته باشیم برنامه‌های محدودیت زدایی بدون آموزش و بدون پرورش استعدادها زنجیره فقر را در خانواده‌های محروم قطع کند و یا احتمال به ارث رسیدن آن را کاهش بدهد.
بیانیه اجلاس جهانی آموزش کره جنوبی در ۲۰۱۵ آموزش را عامل اصلی تحقق توسعه اقتصادی و اجتماعی پایدار و عامل اصلی محرومیت زدایی پایدار در قرن ۲۱معرفی کرده بنابراین اگر ما بتوانیم محرومان و حاشیه نشینان را به نحوی آموزش بدهیم که با کسب مهارت، بتوانند بدون اتکا به دیگران چرخ زندگی خود را به حرکت دربیاورند،نه تنها سرمایه اجتماعی افزایش خواهد یافت، بلکه عده قابل توجهی از افراد جامعه به کار و تولید برق داده میشوند و بجای ایجاد هزینه و سربار بودن در زمره نیروی مولد جامعه قرار می‌گیرند.
اساس کار موسسه خیریه روزبه هم همین است.
این موسسه خیریه آموزش محور بیش از ۲۱سال است که به جامعه هدف زنان حاشیه‌نشین سرپرست خانوار یا خودسرپرست هستند،خدمات توام آموزشی _حمایتی ارائه میدهد و با آموزش مهارتهای حرفه ای و توانمدسازی آنهارا برای تولید محصولات بازار محور آماده میکند،تا بتوانند بطور مستقل و بدون نیاز به دیگران زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشند .دوره های آموزشی بصورت کارگاهی و در محیط کار واقعی برگزار میشود. درآمد حاصل از فروش محصولات تولید شده در حین آموزش به افراد تحت آموزش بعنوان کمک هزینه پرداخت می‌شود.
از مهمترین دستاوردهای این فرآیند علاوه بر حفظ شأن انسانی محرومین، شکوفایی استعدادها و توانایی‌های افراد بظاهر ناتوان است.
زنی که بجای اتکإ به دیگران با کسب مهارت و اتکا به توانایی خود زندگی میکند، نه تنها از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌ماند، استفاده صحیح از حاصل دسترنج خود را فرا میگیرد.در برنامه ریزی‌ اقتصادی خانواده نقش موثری ایفا میکند و برای فرزندان و اعضای خانواده هم میتواند الگوی زنده‌ای از کار و تلاش سازنده باشد. از آنجا که کارآفرینی اجتماعی یا به عبارت بهتر کسب و کار اجتماعی بر ویژگی از خود گذشتگی انسان و تمایل آنها برای کمک به همنوعان استوار است و می‌تواند ایده هایی را پشتیبانی کند که باعث بهبود شرایط شده و زندگی مردم منطقه ای را تغییر دهد موجب پایداری موسسات خیریه‌ای مانند روزبه خواهد بود.

 

خواندن 102 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 22 آبان 1400 11:01

جستجو

33785657,33771037 (024)
شما هم سهمی در کمک به روزبه داشته باشید
کمک به روزبه
سفارش استند ترحیم
کاربرگ سفارش استند
گفتگو با روزبه
تکمیل کاربرگ
# 17*7*733*
برای ساخت آینده ای بهتر برای نیازمندان به ما بپیوندید
کاربرگ همیاری

خط مشی موسسه خیریه استاد روزبه

آخرین اخبار و رویداد ها

سنتور اهدائی

سنتور اهدائی

سنتور اهدایی همشهری هنردوست به فرزندان روزبه

مجمع عمومی سالانه

مجمع عمومی سالانه

مجمع عمومی سالانه موسسه خیریه استاد روزبه،28 آبان 1400برگزارشد.

بازدید معاون محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهور

بازدید معاون محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهور

  بازدید سرکار خانم دکتر خزعلی معاون محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهور از موسسه خیریه روزبه

گواهینامه بین المللی Iso9001

گواهینامه بین المللی Iso9001

باردیگر روزبه افتخار آفرید

بسته حمایتی

بسته حمایتی

درود و رحمت الهی  بر روح بزرگ پدران و مادرانی که فرزندان خود را آنچنان بار آورده‌اند که برای نکوداشت نام والدین‌شان، نیکوکاری را پیشه کنند.

سنتور اهدائی
December 02, 2021
مجمع عمومی سالانه
November 19, 2021
بازدید معاون محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهور
November 18, 2021
گواهینامه بین المللی Iso9001
November 17, 2021
بسته حمایتی
November 11, 2021
Image
ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺧﯿﺮﯾﻪ اﺳﺘﺎد روزﺑﻪ زﻧﺠﺎن ﻣﻮﺳﺴﻪ اي ﻏﯿﺮ دوﻟﺘﯽ ، ﻏﯿﺮ اﻧﺘﻔﺎﻋﯽ و ﻏﯿﺮ ﺳﯿﺎﺳﯽ می باشد

آدرس

زنجان ، خيابان خرمشهر -روبروی اداره دارایی- خيابان وحی

تلفن

33785657,33771037 (024)

تلفن

33785657,33771037 (024)

واتساپ

09213923618

دسترسی راحت‌تر به

واحدها

واحد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی

انصاریه- بوستان هفتم- پلاک 587- طبقه سوم-33787718(024)

واحد مددکاری

انصاریه- بوستان هفتم- پلاک 587- طبقه سوم33787718-(024)

ما در شبکه های اجتماعی

logo-samandehi

شماره حساب

بانک ملت - شماره حساب: 1900013086
بانک تجارت - شماره حساب: 1704082351
بانک پارسیان - شماره حساب: 20100054323605