مشاهده خبر
《سوم اردبیهشت ماه، سالروز تاسیس موسسه خیریه استاد روزبه، گرامی باد》
 ۱۹ سال پیش، دست‌های نیکوکاری در زنجان گرد هم آمدند که  کاری بکنند کارستان! آنها به این امید پا در میدان مبارزه با فقر و آسیب‌های اجتماعی گذاشتند که بتوانند افراد تحت حمایت این موسسه را به حدی از توانمندی برسانند که خودشان بتوانند روی پای خود بایستند و اینگونه بود که؛ موسسه خیریه روزبه برای حمایت از زﻧﺎن و خانواده های آﺳﯿﺐ ﭘﺬﯾﺮ کار خودش را در سال 1378 آغاز کرد. 
گام‌های نخست با اولین مددجو، اولین اتاق، نخستین چرخ خیاطی و اولین کارهای دستی آماده فروش، برداشته شد. همیاران روزبه‌ می‌خواستند با مهارت آموزی به مددجوها، دروازه جهانی نو را در برابر آنها بگشایند تا در آینده‌ای نه چندان دور، خودشان با قدرت دست‌هایی ماهر، چرخ زندگی‌ خود و خانواده‌شان را بچرخانند.
این سالها، به تلاش و جدیت زنان و مردانی گذشت که آستین همت بالا زده بودند تا قدمی در راه کاهش فقر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن بردارند. خدا را سپاس می گوییم که آنچه به دست آمده گام بزرگی در جهت ایجاد یک تشکل منسجم و هدف مند در راه حمایت از زنان و خانواده های آسیب پذیر بوده و هست. تشکلی که می تواند الگوی خوبی برای ایجاد تشکل های مشابه برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به طریق مهارت آموزی آنها باشد.
#موسسه_خیریه_استاد_روزبه 
تاریخ انتشار: 1397/02/03